Mi az öltözködés célja?
“A hiteles mondanivaló alátámasztása, a pozitív első benyomás
keltése”
Mikor érdemes ezeket az öltözködési és stílustippeket, a Tudatos Öltözködés Programot igénybe venni?
- Ha egy terméket, szolgáltatást szeretnél eladni, bizalmat kell keltened a leendő vásárlóidban;
- Ha egy előadást kell tartanod, és hiteles akarsz lenni;
- Ha vlogger vagy, és hatást szeretnél gyakorolni a videóiddal;
- Ha egy tárgyaláson kell megjelenned, és szeretnél pozitív interakciót kiváltani;
- Ha egy interjún szeretnél jó első benyomást tenni;
- Ha egy randira vagy közös programra mész a pároddal, a jó megjelenés pozitív hatást kelt!
Egyúttal a párodat is minősíti, mert ha te jól öltözöl, vonzóan nézel ki, a párod értéke is megemelődik! - És ha bármilyen interakcióban pozitív együttműködést szeretnél elérni;
Ez mind befolyásolható az öltözködéssel!
Az öltözék alátámasztja, vagy ellenpontozza, amit mondasz!
A mondanivalód hitelesebb lesz a pozitív első benyomás hatására!

A klasszikus öltöny + ing + nyakkendőn túl nagyon sok variációja lehetséges a stílusos férfi öltözéknek. Erről összeállítottam egy mini stílus összesítést itt. A részletes tanácsadás alkalmával egy kérdőív segítségével megkeressük azt a stílust, ami a személyiségedhez a legközelebb áll.
Sokat jártam olasz férfiak között, akik között sokkal nagyobb arányú a jól öltözött férfi. Mi a titkuk?
- A legtöbbjük jól ápolt, rendezett frizurával rendelkezik.
- Mindegyiknek van stílusa!
- Inkább slim-fit inget hordanak és szűkebb fazonú nadrágot
- Minőségi kiegészítőket, a cipővel, vagy a nadrág színével azonos bőr övet, sálat, kardigánt, kendőt hordanak
- Bátran hordanak színes inget, nyakkendőt
- Visszafogott mintákat viselnek

Néhány praktikus stílustipp és öltözködési tanács
- Jó minőségű ruhákat vegyél, vagy csináltass, ha nem vagy konfekcióméret. Lehet azonos típusú, fazonú, ha nem cél a változatosság. Segítek a tudatos vásárlásban!
- Legyen stílusod! Ebben is érdemes „rendet tenni” külső és belső munkával.
- A stílust a 3. darab adja, ami a nadrágon, pólón/ingen kívül rajtad van: sál, kardigán, zakó, nyakkendő + öv, és ezek kombinációja.
- Határoztasd meg a számodra előnyös színeket és az alkat típusodat! Ez olyan lesz számodra, mint egy kódrendszer, ami segít eligazodni az öltözködésben.
- Ezek után csak a saját színeidet és az alkatodnak megfelelő fazonokat hordd!
- Hord a saját méreted! Ne hordj se nagyobbat, se kisebbet! Ha változik a méreted, legyen több a szekrényben. De 2 méretnél többet ne tarts meg, hacsak nem vagy egy folyton átalakuló barba papa! Inkább kevesebb, de jól összeválogatott ruháid legyenek.
- Szelektáld át a gardróbod szakemberrel! Így tényleg annyi helyre lesz szükséged, amit viselsz. Gardróbrendezés szolgáltatás alatt el tudod olvasni ez miből áll.
- Ha tudatosan öltözködsz, kevesebbet vásárolsz majd, és kevesebb helyen fogod tárolni a ruháid!
- Járj havonta fodrászhoz, hetente vágd a körmöd a kezeden és kéthetente ápold a lábkörmöd, és a börkeményedéseket, ha van!
Az elhanyagolt, rágott, tépett bőr, nyáron a bőrkeményedés lehangoló, és aláássa a mondanivalód erejét. - Ha sima az arcod, naponta borotválkozz! A szakállt is 2-3 naponta trimmelni kell.
- Fontos: a szépen ápolt bőr cipő! A topis, koszos cipő nem pozitívum! És bizony észreveszik! A nők mindenképp!
- A mindenféle viselethez tornacipőt hordani stílustörés, hiába divat, ahogy a linkelt filmjelenetben. Viseld csak a szabadidős tevékenységhez!

Nadrágok stílusszabályai
- Azt hiszed, hogy a nők nem nézik a pasik fenekét, pedig De!
Ha löttyedt a fenéken a gatya, az olyan, mintha betojtál volna. Nagyon idétlen hátulról. - Nagyon szűk fazont (extra slimet) csak akkor viselj, ha izmos a lábad, és elég hosszú, valamint kigyúrt a feneked, és nem zavar, hogy megnézik.
- Egyébiránt az enyhén szűk egyenes olasz fazonok (straight) modernebbek, mint a klasszikus angol, vagy amerikai üzleti öltöny nadrágok, és általában mindenkinek jól állnak.
- A nadrág derekát húzd a helyére, ne lógjon a nadrág ülepe!
- Ne tömd ki a zsebed!
Inkább egy jó formájú bőr aktatáska, kistáska, mint kulccsal, iratokkal, pénztárcával teletömött zsebű nadrág, amin igen furán dudorodnak a kitömött kincsek…
Azon túl, hogy stílustalan, a nadrág is hamarabb tönkremegy, formáját veszíti, ha folyamatosan ki van tömve a zseb.
Erről remek írás született itt.

Ingek öltözködési szabályai
- Az ing akkor mutat jól, ha szépen vasalt.
De létezik alternatíva is szerencsére: az easy iron, vagy vasalásmentes ing, amit alig, vagy egyáltalán nem kell vasalni.
(pl. Marvelis) - A kordbársony, vagy puha inget, lehet egyáltalán nem kell vasalni. Sőt a gallérját sem, ha le van gombolva.
Könnyed, laza ingeket vegyél, könnyebb lesz vele bánnod! - Inkább egyszínű, vagy halvány kockás/csíkos legyen a minta. Az erőteljes kocka, csík szabadidőre való. A nyakkendő passzoljon a színtipusodhoz, az arcodhoz kell jól álljon, a legerősebb dekor elem rajtad.
És egyúttal menjen az inghez! - Ne cikázzon a szem a mintákon. Figyelj, ne legyen Vasarely hatású a kocka vagy a csík!

Pólók öltözködési szabályai
- Ha pólót választasz, csak akkor lehetsz stílusos, ha sima, minta nélküli, nem elnyúlt az alja, vagy hullámos a nyaka, nem szakadt, nem lyukas, nem foltos és színben passzol hozzád, és a többi ruhadarabhoz. Egy jó minőségű póló nem olcsó, de tovább tart. Jobban jársz vele.
- Ne lógjon rajtad a póló, hacsak nem a hippster stílust kedveled… Ha a póló a méreted, és lágyan követi az alakod, az mindig szerencsés. De, ha kigyúrt a felsőtested, nyugodtan vehetsz elasztikus pólót is, a lányok imádni fogják!
- A galléros póló gallérját kezelni kell, mert ha összepöndörödik, akkor idétlenül néz ki!
Vagy meg kell vasalni a nyakát, mert merevített, akárcsak az ing nyaka.
Viszont, ha alacsony fordulatszámon centrifugálod, és kihúzogatod a teregetésnél, vállfán szárítod, megspórolhatod vele a vasalást! - Ha a póló gallérja, nyaka, kihajtója eltérő színű, az is passzoljon hozzád! Ez a kontraszt nagyon hatásos tud lenni.
- Ing alá is jobban néz ki a feszülős fehér póló, mint az öreges bordás fazonú trikó.

Mosási tipp:
- Ha fehér pólót választasz (ami mindig jó választás), akkor az legyen tényleg fehér! Használj a mosóporod mellé mondjuk fehérítő port (dm-ben van több márka is), és/vagy jó minőségű por alakú, kimondottan fehér ruhákhoz való mosóport.
- A színesekhez pedig színfogó kendőt (szintén dm-ben, vagy hipermarketekben találsz), így több színt is moshatsz együtt, és csak a sötéteket és a világosakat kell szétválasztani. A fehérek mellé is tehető, van olyan, ami kimondottan optikai fehérítő hatású. A vastagabb több színt megköt. Pl. ez.

Hálószoba tippek
- A zokni legyen az első, amit leveszel, és az utolsó, amit felveszel! Egy mezítlábas férfi, egy szép lábfej, ápolt köröm, mindenképp szexibb, mint egy zokni!
- Ebben a posztban egy remek összeállítást találsz arról, hogy különböző alkatokra milyen alsónadrágok állnak jól.
